RK 3

klient: soukromá osoba

lokalita: Nová Ves v Horách
typ stavby: rekonstrukce RD
projekt: 2008
pozemek: 850 m2

zastavěná plocha: 105 m2

užitná plocha: 130 m2

fáze: probíhá realizace

autor: Markéta Zdebská

spolupráce:

Jana Hajasová

Jan Dobeš

Karel Hašek

fotografie: Markéta Zdebská  

Klient: Rekonstrukce domu v Krušných Horách probíhá již léta. Svépomocí a živelně. S kompromisními řešeními se ani nestačím seznamovat, smíření je okamžité. Vždy je totiž pozdě. Přesto je to domek pěkný, v novém převleku jej s vlídností přijímají i sousedé.

Situace: Mírně svažitý pozemek v malé pohraniční vsi. Dominující sousedi: Krušné Hory a otevřená krajina.…
Zadání:
Před lety jsme mladé, tříčlenné rodině vypracovali studii na postupnou rekonstrukci domu. Vznikla tak základní osnova, podle které investoři, s širším rodinným okruhem, podle finančních možností, a v podstatě svépomocí, postupovali.
Prvními úpravami došlo k odstranění zásadních technických nedostatků, zejména problémů s vlhkostí. Byla navržena nová skladba podlahy v 1. NP a její odvětrání.
Následoval prováděcí projekt na zateplení střechy a jeho provedení, včetně položení nové střešní krytiny. Následně byl zateplen zbytek domu a nakotven fasádní plášť, upravena dispozice a vybudovány nové okenní otvory, které nabízí výhled do okolní krajiny, kvůli které se obyvatelé domu do celé akce s velkým nadšením pustili a bez přerušení provozu postupně vybudovali svůj domov.


logo

BY architects, spol. s r.o.

ateliér: Jaromírova 20, 128 00 Praha 2

774 312 433, info@byarchitects.cz

sídlo: Pod Zvonařkou 2317/1, 120 00 Praha 2

IČO: 077 40 557

facebook

vaše zpráva:

 

 

email:  

 

 

kód:    
CZ / EN